איפה מחפשים סימני מסחר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • חיפוש

  נשלח ע"יחיפוש 22:17, 29 באפריל 2013

  שלום עו"ד יקר, באיזה אתרים אפשר לחפש שמות מסחריים שתפוסים ופעילים? המטרה היא למצוא שם חדש לעסק או למוצר שלא יפר סימן מסחר קיים בשביל למנוע צרות בעתיד. האם האתר של משרד המשפטים מספיק למטרה הזאת? כי הרי ישראל היא מדינה שחברה בכל מני איגודים ושטויות של שמות מסחר. תודה מראש

  השב
 • 09:19, 30 באפריל 2013

  שלום ותודה על המייל.

  בד"כ, חיפוש באתר הרשמי של רשם הפטנטים יספק את מטרתך.

  בברכה,

  תגובה
 • 15:54, 30 באפריל 2013

  תודה על העזרה

  אבל מה זה אומר " בדרך כלל " ? (ככה כתבת)

  יש או אין עוד מאגר של שמות מסחר שתופס חוקי בארץ? איך אני ידע אם השם שאני רוצה להשתמש 100% פנוי ?

  תגובה
 • 16:27, 30 באפריל 2013

  שלום,

  "בדך כלל" זה בדיוק מה שזה אומר, הווה אומר "בדך כלל". אין 100% ודאות בתחום המשפטי. ועל כן, בתי המשפט מלאים עד אפס מקום בתיקים.

  בכל מקרה, המאגר החוקי והרשמי של סימני המסחר הינו המאגר המתנהל ברשות הפטנטים - פנקס סימני המסחר.

  חיפוש מקצועי של פנקס סימני המסחר המתנהל ברשות הפטנטים, לא יתן לך ודאות של 100%, אך לכל הדעות יתן לך אינדיקציה אם פנוי או לא.

  בברכה,

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.