שאלה בנושא שם עסק - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 17:46, 31 ביולי 2013

  שלום, כחלק מעבודתי אני מנהלת עמודי פייסבוק שיווקיים. לקוחתי הקימה דף פייסבוק בשם מסוים, בתחום גרפולוגיה. אחרי כשלושה חודשי פעילות, פנתה אליה מישהי למייל, הציגה את עצמה כגרפולוגית שפועלת בפייסבוק תחת אותו שם כמו של לקוחתי, טענה שהעתיקה ממנה את השם וביקשה שתשנה אותו - ולא תתבע אותה. בדקתי באתר של מאגר סימני המסחר, הקשתי שם את השם בשורת החיפוש, ונעניתי בתגובה "לא נמצאו סימנים לפי פרמטרים אלו". האם די בכך כדי להסיק ששמה של הטוענת לגניבה אינו רשום ולפיכך אין צידוק לטעון ששמה נגנב? וכדי למנוע אי נעימויות כאלה בעתיד - האם עמוד פייסבוק שיווקי מצריך רישום באתר החברות? תודה, טל

  השב
 • 13:54, 1 באוגוסט 2013

  שלום טל,
  ישנן הרבה עובדות, גורמים ושאלות בסכסוך שלך. אני בספק אם פורום זה הינו המקום המתאים לרדת לעומוקו של הבעיה וליתן פתרונות.
  ממליץ לך ו/או ללקוחה שלך, לפנות ליעוץ משפטי.
  בכל מקרה, בדיקה באתר של רשם סימני מסחר אינה סוף פסוק לכל עניין ועניין.
  לדעתי, רשם החברות אינו רלוונטי לעניינך.

  בברכה,
  עו"ד דייויד וולברג

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.