סימן מסחרי - רישום באופן עצמאי - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • אמנון

  נשלח ע"יאמנון 09:50, 4 בנובמבר 2013

  האם ניתן לרשום סימן מסחרי באופן עצמאי באינטרנט?

  השב
 • 10:34, 4 בנובמבר 2013

  שלום אמנון,

  אם יש בידך כרטיס חכם לצורך חתימה אלקטרונית, אתה יכול להגיש בקשה לרישום סימן מסחר.

  בד"כ, גמר הליך הרישום כרוך בהתכתבות עם בוחן סימני מסחר ברשות הפטנטים.

  בנוסף, אני ממליץ לך לערוך חיפוש בפנקס סימני המסחר על מנת לודא כי הסימן אותו הנך מעוניין לרשום, פנוי לרישום. אם סימן מסחר זהה או דומה עד כדי הטעיה לסימנך כבר רשום, בוחן סימני המסחר יסרב לרשום את סימנך.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.