סכנות בסימן מסחר לא רשום - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 08:50, 11 בנובמבר 2013

  מה הסכנה בסימן מסחר לא רשום? האם חייבים לרשום כל סימן מסחר ותותך כמה זמן?

  השב
 • 14:55, 11 בנובמבר 2013

  יוסי שלום.

  תודה על המייל.

  אין חובה לרשום סימן מסחר בפנקס סימני המסחר.

  הסכנה באי רישום הינה הפרת סימנך המסחרי על ידי מתחרים. אם סמנך רשום, יש ביכולתך לתבוע את המפר תחת פקודת סימני המסחר, ללא כל צורך בהוכת בעלות ו/או מוניטין בסימן.

  אם אין לך סימן מסחר רשום, לא תוכל לתבוע תחת פקודת סימני המסחר, אלא, תחת חוק העוולות המסחריות וחוק עשיית עושר ללא משפט. אני יחסוך ממך את כל הפרטים הטכניים. אך אציין שללא סימן מסחר רשום, תביעה משפטית עולה יותר כסף וסיכוייך לזכות בתביעה נמוכים ביחס לתביעה עם סימן רשום.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.