קיבלתי מכתב ממשרד עו"ד שעשיתי שימוש בסימן מסחר שלהם - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
  • נטע

נשלח ע"ינטע 12:29, 25 בנובמבר 2013

שלום רב, אני עובדת כעו"ד עצמאית ולפני ימים ספורים קיבלתי מכתב ממשרד עו"ד אחר, אשר טען שעשיתי שימוש בסימן מסחר אשר שייך לו ובמה דברים אמורים: אותו משרד שפנה אלי מגיש את כתבי הטענות שלו לביהמ"ש באופן כזה, שבצידי כל עמוד ישנם שני פסים, אותם עורכים בתוכנת ה WORD וכמו כן בתחתית כל עמוד נרשם שמו של המשרד. יודגש, כי גם אני נהגתי לעשות את אותו עיצוב בכתבי הטענות שלי. לטענתם אני עשיתי שימוש בסימן מסחרי שלהם, ולאחר שהתייעצו בעניין החליטו להגיש נגדי תביעה. אשמח לקבל את תגובתך ודעתך המשפטית.

השב
  • 13:00, 25 בנובמבר 2013

נטע שלום, ליתר דיוק, היות ושנינו עורכי דין, ח.נ.,

אני מניח כי מלבד תביעה בגין הפרת סימן מסחר, תובעים אותך גם בגין הפרת זכויות יוצרים. איני כלל בטוח כי יש להם זכויות בקניין רוחני. הרי בסופו של יום מדובר בשני פסים.

תהיה ההפרה הנטענת אשר תהיה, צריך לבדוק בדיוק איך הסימן שלהם נראה ולהשוות אותו לסימן שלך. בסופו של יום, צריך לבדוק אם סימנך "זהה" או "דומה עד כדי הטעיה" לסימן שלהם. את הבדיקה עושים לפי "המבחן המשולש".

בברכה ובהצלחה,

תגובה
  • 22:48, 13 בדצמבר 2013

תודה רבה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.