האם רישום סימן מסחר הרשום בחו"ל אך לא בארץ יחשוף אותי לתביעה? - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 14:11, 19 בדצמבר 2013

  השב
 • 11:07, 20 בדצמבר 2013

  ליאור שלום,

  זה מאד תלוי בנסיבות של המקרה. באופן עקרוני, סימן מסחר רשום בר תקוף וזכויות במדינה בו נרשם. יחד עם זאת, סימן מסחר "מוכר היטב", בר יכולת "להיכנס" למדינות בהן לא נרשם.

  כמו כן, בעל הסימן הרשום בחו"ל יוכל לתבוע אותך תחת "גניבת עין" ו-"עשית עושר ללא משפט", וכל זאת ללא סימן מסחר רשום בישראל.

  בברכה,

  תגובה
 • 13:10, 23 בדצמבר 2013

  תודה רבה,
  תשובתך עזרה לי מאד להחליט כן לרשום את הסימן.

  בברכה
  ליאור

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.