קיבלתי תביעה ממתחרה שלי עם שם עסק שמאוד דומה לשם עסק שלי - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 22:03, 26 בדצמבר 2013

  שלום דייויד אני בעל משרד תיווך בראשון לציון ושמי הוא ענקי הנדל"ן בעיר יש מתווך נוסף שנקרא ענק הנדל"ן היום קיבלתי ממנו תביעה על סך 310000 ש"ח אני עוסק בשם הזה 6-7 שנים והוא טוען שהוא כ 9-10 שנים עד היום הוא לא עשה כלום ופתאום הוא שולח תביעה כי אני יותר מוביל בעיר והוא רשם שלקחתי לו את השם אבל אני פתחתי את החברה שלי בתום לב לפני שנים ולא ידעתי שהוא קיים שפתחתי את העסק לפני 5-6 שנים הוא צלצל ואיים עלי להוריד את השם אני מתווך רשום כחוק ועובד עם דברים בלעדים לעולם לא דיברתי לשון הרע אצלו בדיוק ההפך האם יש לו עילה לתביעה אשמח לבוא גם למשרדך לטפל בתיק אבל חשובה לי התשובה תודה יניב בן דרור

  השב
 • 10:11, 29 בדצמבר 2013

  יניב שלום,

  תודה על המייל.

  לדעתי, הגעת למצב בו יעוץ משפטי דרך הפרום לא יעזור לך. נהפוך הוא, התכתבות דרך האתר, רק יכולה לגרום לך לנזק.

  היות והוגשה נגדך תביעה, אני מאד ממליץ לך לפנות לעו"ד הבקיא בתחום, על מנת לקבל יצוג משפטי .

  בברכה,

  תגובה
 • 15:31, 29 בדצמבר 2013

  תודה רבה על העזרה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.