שימוש בלוגו בחלונות ראווה של חנות יבוא מקביל - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • אביעד

  נשלח ע"יאביעד 14:57, 23 בינואר 2014

  היי, רציתי לברר את החוקיות של שימוש במדבקות של סימן מסחרי רשום בחלונות הראווה של החנות (יבוא מקביל), כלומר אם אני מייבא חולצות של טומי הילפיגר האם אני רשאי להדביק את המותג (עם הלוגו המקורי) על החלון? אגב לחנות יש שם אחר שלא קשור.. תודה

  השב
 • 16:58, 13 בפברואר 2014

  אביעד שלום,

  ייבוא מקביל של סחורה מקורית אינו מהווה הפרה של סימן המסחר של היצרן. יחד עם זאת, שימוש שלך בסימן המסחר של היצרן ללא רשותו, דהיינו הדבקת סימן המסחר של טומי הילפיגר על חלון חנותך, מהווה הפרה של סימן המסחר של טומי הילפיגר.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.