הופעת לוגו של חברה בסרטון הדגמה - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • נעמה

  נשלח ע"ינעמה 14:33, 27 בפברואר 2014

  שלום, אני מעצבת, ולאחרונה יצרתי עיצוב ייחודי לנעלי ספורט. כדי לבדוק אם יש עניין במוצר יצרתי אבטיפוס מנעל ספורט של חברה מוכרת, ואני רוצה לעשות סרטון קצר שיציג את המוצר ולפרסם אותו באתר שלי. העניין הוא שיש על הנעל את הלוגו של החברה. אם אני משנה לגמרי את העיצוב של הנעל וכותבת שזו לא הנעל של החברה, אבל עדיין בחלק מהסרט רואים את הלוגו (בקטן ממש), זה יכול להיות בעייתי? אני אציין שלאחר כל השינויים הנעל ממש לא נראית כמו הנעל של אותה החברה. תודה.

  השב
 • 16:53, 2 במרץ 2014

  נעמה שלום,

  בתיאור שתיארת את עדיין משתמשת באופן לא מורשה בסימן המסחר של החברה המוכרת וזו הפרה של סימן המסחר. אני ממליץ לך למחוק את הלוגו של החברה המוכרת מהנעל שתוצג בסרטון.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.