רישום אריזה של מוצר כסימן מסחר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • מירב

  נשלח ע"ימירב 08:31, 3 במרץ 2014

  האם אפשר לרשום אריזה של מוצר כסימן מסחר? תודה מירב

  השב
 • 08:51, 4 במרץ 2014

  מירב שלום,

  דרך המלך להגן על עיצוב תלת מימדי של אריזה היא באמצעות מדגם. יחד עם זאת, ניתן, בעיקרון, לרשום אריזה כסימן מסחר אך אין זה פשוט. לשם כך יהיה צורך להוכיח כדלקמן: האריזה משמשת בפועל כסימן מסחר; האריזה אינה בעלת תפקיד אסתטי או פונקציונאלי ממשי; הסימן (האריזה) רכש אופי מבחין כתוצאה משימוש (כלומר שציבור הצרכנים מזהה את האריזה עם מוצרים ממקור מסוים).

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.