הגנה על מותג בעולם - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 08:46, 5 במרץ 2014

  מה צריך לעשות אם אני רוצה למכור מוצרים בכמה מדינות בעולם ואני רוצה להגן על המותג שלי באותן מדינות?

  השב
 • 16:32, 5 במרץ 2014

  דני שלום,

  תגיש בקשה לרישום הסימן בישראל. על בסיס הבקשה בישראל תגיש בקשה בינלאומית שתייעד מדינות החברות בפרוטוקול מדריד שבהן אתה מעוניין למכור את המוצרים שלך.

  במידה ויש מדינות שבהן אתה מעוניין למכור מוצרים והן אינן חברות בפרוטוקול מדריד, יש להגיש בקשות לסימני מסחר ישירות באותן מדינות.

  אתה יכול לתבוע דין קדימה בבקשה הבינלאומית ובבקשות שתגיש במדינות שאינו חברות בפרוטוקול מדריד, במידה ובקשות אלה יוגשו בתוך 6 חודשים מתאריך ההגשה של הבקשה הישראלית.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.