חידוש של סימן מסחר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • איילת

  נשלח ע"יאיילת 08:00, 9 במרץ 2014

  יש לי סימן מסחר רשום. קיבלתי מכתב מלשכת סימני המסחר שסימן המסחר עומד לפוג ושצריך לשלם דמי חידוש אם רוצים להאריך את תוקפו. המועד הזה עבר ואני שכחתי לשלם את דמי החידוש. האם אפשר עוד לעשות משהו או שסימן המסחר נמחק?

  השב
 • 16:29, 9 במרץ 2014

  איילת שלום,

  ניתן לחדש את סימן המסחר גם בתוך 6 חודשים מתאריך הפקיעה על ידי תשלום דמי החידוש בתוספת אגרת פיגור.

  ניתן לחדש את סימן המסחר גם בתוך שנה מתאריך הפקיעה (בתקופת ששת החודשים השנייה) בתנאי שמגישים בקשה לרשם בה מציינים מה היו הנסיבות לאי חידוש הסימן המצדיקות את חידוש הסימן, תשלום אגרת חידוש ואגרת החזרה לתוקף.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.