בדיקת זכויות יוצרים על לוגואים ותמונות על מוצר טרם יבוא - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 18:52, 31 במרץ 2014

  מכובדים ערב טוב, אנו עומדים כעת לפני סגירת עסקה עם לקוח למוצר שניתן להטביע עליו לוגואים. הלקוח מעוניין בלוגואים הבאים: skech ניקי הכבשה (ילדים) וואטסאפ גאליס (ילדים) הלו קיטי (ילדים) בן טן (10) (ילדים) קבוצות כדורגל: ברצלונה ריאל מדריד קבוצות ישראליות מפורסמים: צ'ה גווארה בוב מארלי וכו׳ אשמח לקבל הסבר אודות חוקיות הטבעת הלוגואים וכן על הרגולציה בתחום בכללותה תודה רבה

  השב
 • 15:00, 23 באפריל 2014

  טל שלום, מבלי להיכנס לכל שם שציינת, באופן עקרוני, שימוש בסימן מסחר לצורך פעולה מסחרית דורש את הסכמת בעל הסימן. שימוש בסימן מסחר ללא הסכמת בעל הסימן מפרה את הזכויות של בעל הסימן. האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.