ייבוא בגדי ילדים שדומים לבגדי מותגים - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • קטיה

  נשלח ע"יקטיה 13:51, 26 באפריל 2014

  אני מעוניינת לייבא בגדי ילדים לארץ ולקשור קשרים עם מפעל בסין שיספק את הסחורה. באתר שלהם אני רואה דוגמאות שונות של פריטים כאשר אני מזהה מותגים, אומנם אלה לא "הלו קיטי", "מיקי מאוס" וכד', אלא אני רואה שדגמי הבגד הם של מותגים שאינם מוכרים בישראל. הכל דומה - צבע, דגם, תמונות והדפסים אך אין על הבגד אזכור של שם המותג והיוצר רושם שזה המותג שלו. האם אוכל לקנות מיצרן כזה ולמכור בארץ?

  השב
 • 08:52, 28 באפריל 2014

  קטיה שלום, במידה וסימן מסחר אינו מוטבע על הבגדים, ובמידה והבגדים הם של "מותגים שאינם מוכרים בישראל" כדבריך, אז נראה שאין חשש להטעיית צרכנים ואת תוכלי למכור בגדים אלה בישראל. יחד עם זאת עליך להיזהר. במידה וחוזי המוצרים (הצורה והמאפיינים המופיעים על הבגדים) או אריזותיהם דומים לאילו של הבעלים המקוריים באופן היוצר חשש להטעייה, והחוזי רכש מוניטין בישראל, כי אז מכירת של מוצרים אלה עלולה להפר את זכויות הבעלים המקוריים. האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.