מניעת רישום של סימן מסחר שהמתחרה שלי רוצה לרשום - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • יובל

  נשלח ע"ייובל 08:30, 29 באפריל 2014

  שלום רב, נודע לי שמתחרה עסקי שלי הגיש בקשה לסימן מסחר שהוא דומה לסימן שלי שכבר נרשם. מה אני יכול לעשות כדי למנוע את הרישום של הסימן הזה? תודה, יובל

  השב
 • 08:23, 30 באפריל 2014

  יובל שלום, כאשר הבקשה של המתחרה שלך תיבחן, ובמידה ולשכת סימני המסחר תהיה בדעה שאכן הסימנים דומים, היא תתנגד לרישום הסימן של המתחרה שלך לאור הסימן הרשום שלך. גם אם יעלה בידו של המתחרה לשכנע את הלשכה שהסימנים אינם דומים עד כדי הטעייה, עדיין פתוחה בפניך להתנגד לבקשה של המתחרה כאשר היא תפורסם ביומן סימני המסחר. אתה יכול לעקוב אחר יומן סימני המסחר, ותוכל להתנגד לבקשה בתוך שלושה חודשים מתאריך פרסומה. האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.