זירוז תהליך רישום סימן מסחר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 08:30, 30 באפריל 2014

  שלום, אני מוכר מוצרים תחת סימן מסחר מסוים. לאחרונה הגשתי בקשה לסימן מסחר. נודע לי שמתחרה שלי התחיל להשתמש בסימן שלי. מה אני יכול לעשות, מתי הסימן יירשם והאם אפשר לזרז את כל התהליך הזה? תודה אורי

  השב
 • 09:18, 1 במאי 2014

  אורי שלום, אתה יכול להגיש בקשה לבחינה על אתר. הנימוקים לבקשה לבחינה על אתר (שיש חשש להפרה של סימן המסחר שלך) צריכים להיות ערוכים בצורת תצהיר. יש לשלם גם אגרה ללשכת סימני המסחר. האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.