איפה אפשר לבדוק ולוודא שהלוגו שלי הוא רק שלי? - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • אביאל

  נשלח ע"יאביאל 10:45, 7 במאי 2014

  איפה אני יכול לבדוק ולוודא שאין עוד מישהו אדם פרטי או חברה שיש להם את הלוגו שאני המצאתי בשביל העסק שלי בשביל לחסוך תביעות והוצאות משפטיות מיותרות בעתיד?

  השב
 • 06:55, 8 במאי 2014

  אביאל שלום, ניתן לבקש מלשכת סימני המסחר בישראל לבצע חיפוש עבור הסימן המבוקש. השירות ניתן בכפוף לתשלום אגרה. החיפוש נעשה עבור סימנים הזהים או הדומים לסימן המבוקש. גם סימנים שהם דומים עד כדי הטעייה לסימן המבוקש, ולא רק סימנים זהים, מונעים שימוש ורישום של הסימן המבוקש. הלשכה שולחת את תוצאות החיפוש. ניתן לשכור את שירותי משרד עו"ד המתמחה בקניין רוחני שינתח את תוצאות החיפוש ושימסור את חוות דעתו האם לאור תוצאות החיפוש הסימן המבוקש כשיר לרישום. האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.