סימני מסחר ודומיינים (שמות מתחם) - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 07:07, 14 במאי 2014

  שלום רב, אנוכי מנהל אתר תוכן שקיים כשנה. לאחרונה הבחנתי כי שם האתר (הנמצא גם בדומיין עצמו) הינו סימן מסחר שנרשם לפני חודשים ספורים. האם תיתכן אפשרות שבעתיד יפנה אליי בעל הסימן וידרוש להעביר לזכותו את הדומיין? תודה.

  השב
 • 12:45, 14 במאי 2014

  יוסי שלום, סימן מסחר רשום מונע שימוש בשם מתחם הזהה או אף הדומה לסימן המסחר ביחס למוצרים או שירותים דומים. יחד עם זאת, במידה ואתה עושה שימוש בשם המתחם בתום לב ובמשך תקופה לפני הגשת בקשת המסחר, יתכן ותעמוד לזכותך הגנת תום הלב. האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. רונן

  תגובה
 • 17:36, 14 במאי 2014

  אני מודה לך על התגובה.
  לפי בדיקה שערכתי, הבקשה לרישום הסימן הוגשה עוד בטרם פתחתי את האתר, אך הסימן נרשם רשמית מספר חודשים אחרי.

  תגובה
 • 12:17, 20 במאי 2014

  התאריך הקובע הוא מועד הגשת הבקשה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.