'רישום כובל' של סימן מסחרי בקוריאה - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • איציק לביא

  נשלח ע"יאיציק לביא 11:27, 1 ביולי 2014

  שלום רב אני עובד עם חברה ישראלית הנעזרת בשירותיו של מפיץ קוריאני כיוון שלא מרוצים מהמפיץ מעוניינים לסיים עימו את הסכם ההתקשרות אך זה "חסם" את החברה בכך שרשם סימן מסחרי עם השם והלוגו של החברה 1. האם זה חוקי לרשום סימן מסחרי על הלוגו של החברה הישראלית ובכך לחסום את היצרן הישראלי מלהתקשר עם מפיץ אחר? 2. כיום הסימן המסחרי עושה שימוש בלוגו החברה אך עם כיתוב בקוריאנית. שאלתי היא אם החברה הישראלית תפיץ את המוצר עם אותו הלוגו שלה אבל עם כיתוב באנגלית - האם זה יחשב כהפרה של הרישום הקוריאני תודה רבה איציק

  השב
 • 09:49, 3 ביולי 2014

  איציק שלום,

  השאלות שאתה מעלה קשורות לדין בקוריאה. לכן עליך לפנות לעו"ד קוריאני או לעו"ד הבקיא בדין הקוריאני בתחום של סימני מסחר.

  בעיקרון, הבעלים של סימן מסחר הוא היצרן ולא המפיץ. לכן, יתכן שלחברה הישראלית יש עילה לפעול כנגד המפיץ הקוריאני.

  להערכתי, שימוש של החברה הישראלית בלוגו שלה עם כיתוב באנגלית יחשב כהפרה של הסימן הרשום של המפיץ הקוריאני באותו הלוגו עם כיתוב בקוריאנית..

  שוב, עליכם לפנות לעו"ד בקוריאה כדי לבדוק את האפשרות לפעול כנגד המפיץ הקוריאני.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.