הצטרפות ישראל לאמנה בינלאומית בבקשת רישום סימן בינלאומי - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 16:06, 28 ביולי 2014

  שלום, קראתי שישראל הצטרפה לאמנה בינלאומית שמאפשרת לישראלים להגיש בקשה בינלאומית לסימן מסחר. לא ברור לי מה החידוש הגדול בזה לעומת מצב של להגיש בקשות לסימני מסחר במדינות הספציפיות בהן אני מעוניינת בהגנה. אודה על תשובתכם בעניין.

  השב
 • 15:50, 30 ביולי 2014

  גלית שלום,

  היתרונות בהגשת בקשה בינלאומית לעומת הגשת בקשות נפרדות בכל מדינה הם, בין היתר, כדלקמן:

  ניתן להגן על הסימן במדינות החברות באמנה באמצעות בקשה אחת, בשפה אחת ועל ידי תשלום מרוכז של אגרות.

  בסימן בינלאומי ניתן לרשום שינויים כגון הגבלת פרטה, העברת בעלות, שינוי שם הבעלים וכדומה, באמצעות הגשת בקשה אחת, בשפה אחת ובאמצעות תשלום אגרה אחת.

  הוזלה משמעותית בהוצאות למבקש אשר יכול לרשום את סימנו בלי למנות מיופי כוח במדינות השונות.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.