סימן מסחר עברית/אנגלית - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
  • יוני

נשלח ע"ייוני 17:49, 21 בספטמבר 2014

שלום לעו"ד ששון, אני רוצה לרשום סימן מסחר על העסק שלי גם בכתב עברית וגם בכתב אנגלית. נניח אם קוראים לעסק שלי "שלי" אז אני רוצה לרשום גם "שלי" וגם "sheli". האם שאני אבקש אופציה אחת זה יגן לי גם על האופציה השנייה או שאני צריך בעצם לרשום שני סימנים ולשלם פעמיים אגרות? תודה יוני

השב
  • 15:27, 28 בספטמבר 2014

יוני שלום,

אני ממליץ להגיש בקשה עבור הסימן כפי שאתה משתמש או מתכוון להשתמש בפועל. אם אתה מתכוון להשתמש בסימן בעברית בצמוד לסימן באנגלית, אז ניתן להגיש בקשה אחת בישראל עבור הסימן בעברית ובאנגלית תוך תשלום אגרה אחת.

יחד עם זאת, שים לב שאם תרצה להגיש בקשה בינלאומית בהסתמך על הבקשה הישראלית, היא תהיה חייבת להיות עבור אותו הסימן כפי שהבקשה הוגשה בישראל. כלומר, המילה העברית "שלי" תופיע גם בבקשות בארצות הזרות.

אם אתה משתמש בסימן בעברית וגם באנגלית בנפרד זה מזה, ההגנה הטובה ביותר היא להגיש שתי בקשות נפרדות, האחת עבור הסימן בעברית והשנייה עבור הסימן באנגלית, תוך כדי תשלום שתי אגרות.

לחלופין, אתה יכול להגיש בקשה לסימן באנגלית בלבד. לכשהסימן באנגלית יירשם, הוא ייתן לך הגנה טובה כנגד הפרה של צד ג' בסימן בעברית, אך לא בהכרח הגנה מקסימאלית גם כנגד סימנים דומים בעברית, שכן הסימן בעברית שונה מהסימן באנגלית ויזואלית.

האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

רונן

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.