רישום סימן מסחר של חברה אמריקאית שמסכימה שארשום את הסימן על שמי בישראל - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 12:17, 19 באוקטובר 2014

  שלום עו"ד ששון, אני יבואן מורשה של מוצר (לא מוכר בישראל) של חברה אמריקאית שיש לה סימן מסחר בארה"ב בשם של הסימן אבל אין לה סימן בישראל. החברה מסכימה שאני ירשום את הסימן בישראל על שמי. האם אני יכול לרשום את זה על שמי או שרק החברה האמריקאית יכולה לרשום? אם כן האם אני צריך להראות אישור של החברה האמריקאית לזה? מה קורה אם אני משנה קצת את השם של המוצר ורוצה לרשום על זה סימן?

  השב
 • 14:26, 19 באוקטובר 2014

  גיא שלום,

  אני ממליץ שתקבל את הסכמת החברה האמריקאית בכתב.

  אתה יכול לרשום את הסימן על שמך. אתה לא צריך להראות כל אישור בעניין זה ללשכת סימני המסחר בישראל.

  אני ממליץ שתבקש את הסכמת החברה האמריקאית לשינוי הסימן.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.