תיקון טעות שיש בבקשה לסימן מסחר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 16:27, 12 בנובמבר 2014

  היי, הגשתי בקשה לסימן מסחר ויש בה טעות. האם ניתן לתקן טעות זו וכיצד?

  השב
 • 15:42, 13 בנובמבר 2014

  אסף שלום,

  כל עוד הסימן לא נרשם, ניתן לתקן טעויות שנפלו בבקשה על ידי הגשת בקשה מתאימה ללשכת סימני המסחר. יחד עם זאת, תיקון טעות בסימן עצמו יותר רק בתנאי שהשינוי הוא מינורי ולא מחייב חיפוש ובחינה נוספים. כמו כן, לא ניתן להרחיב את פרטת הסחורות.

  לאחר שהסימן נרשם, לא ניתן לשנותו.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.