העתקת לוגו שאינו רשום - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • הראל

  נשלח ע"יהראל 19:14, 5 בינואר 2015

  שלום רב, אני בעל חנות למכירת בגדים, לאחרונה התקנתי שלט חדש מעל לויטרינת החנות, בשלט מופיע לוגו דומה מאד ללוגו שמופיע בשלט של חנות שכנה, גם החנות השכנה עוסקת במכירת בגדים. למיטב ידיעתי הלוגו של החנות השכנה אינו רשום במרשם כלשהו. האם אני חשוף לתביעה משפטית על העתקת הלוגו של השכן למרות שאינו רשום?

  השב
 • 08:57, 14 בינואר 2015

  הראל שלום,

  אני ממליץ שתבדוק ברשות סימני המסחר אם הלוגו של השכן רשום כסימן מסחר.

  במידה והלוגו של השכן לא רשום אך הוא רכש מוניטין, הוא עדיין יכול לתבוע אותך בגין הפרה של סימן המסחר שלו.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.