הגנה על לוגו בלי שהוא יהיה רשום כסימן מסחרי - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • דודו

  נשלח ע"ידודו 10:31, 15 באפריל 2015

  שלום, אם אני לא רושם את הלוגו שלי כסימן מסחר האם יכול לקרות מצב שבעוד מס' שנים מישהו יעתיק את לוגו שלי וישתמש בו לצרכים שלו האם תהיה לי דרך להגן על הסימן שלי מכיוון שאני הייתי הראשון שהשתמש בסימן?

  השב
 • 10:39, 15 באפריל 2015

  דודו שלום,

  על מנת להגן על סימנך לאחר שצד ג' כבר רשם סימן הזהה לשלך, יהיה עליך להגיש בקשה לביטול הסימן בעילה של חוסר תום לב ולהוכיח כי אכן צד ג' ביצע שימוש בסימנך בחוסר תום לב. הליך זה, הינו הליך מורכב ויקר ולכן "דרך המלך" הינה להגיש בקשה לסימן מסחר על הלוגו כדי למנוע "תאונה משפטית" מעין זו בעתיד.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.