שם מסחר דומה אך הפונה לקהל יעד שונה - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • נעה

  נשלח ע"ינעה 12:56, 7 ביוני 2015

  הקמתי עסק חדש ובתום לב השתמשתי בחלק משם של עסק אחר וידוע, אך בהבדיל מאותו עסק אני מתמחה בתחום אחר לגמריי. **כדוגמא: שם העסק שלי " הזקנים קואוצ'ינג " - פונה לקהל יעד המעוניין באימון אישי שם העסק הידוע "הזקנים נכסים" או רק "הזקנים" - פונה לקהל ייעד המעוניין בייעוץ נדלני האם אני מפרה סימן מסחרי?

  השב
 • 15:34, 16 ביוני 2015

  נועה שלום,

  עלייך לוודא אם שם בעל העסק המתחרה הינו רשום כסימן מסחר בישראל. חיפוש ראשוני ניתן לבצע באתר מחלקת סימני המסחר במשרד המשפטים. אם התשובה לכך הינה חיובית, קרי נרשם סימן מסחר או סימן שירות זהה או דומה לשם העסק המתחרה, יש לבחון האם הסימן נרשם לגבי אותן הטובין ולבדוק את מידת הדמיון בין הסימן הרשום לבין שם העסק שלך. יש לשים לב כי אף במידה ולא נרשם סימן מסחר בשם העסק המתחרה, ישנה הגנה הניתנת לבעל עסק מכוח חוק עוולות מסחריות ואף מכוח עשיית עושר ולא במשפט.

  בברכה,
  מוטי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.