הגנה על זכויות בשם המוצר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • שחר דותן

  נשלח ע"ישחר דותן 13:24, 23 באוגוסט 2015

  שלום, שמי שחר ואני מפתח מוצר בעל שם מסויים. אני מעוניין להגן על הזכויות שלי בשם המוצר. כיצד אני עושה זאת? תודה, שחר

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  13:59, 23 באוגוסט 2015

  שלום שחר,

  ניתן לרשום את שם המוצר כסימן מסחר מוגן. לשם כך, יש לפנות לרשם סימני המסחר בישראל בבקשה לרישום הסימן, בהתאם לסיווג הסימן שאותו אתה מבקש לרשום וכן לציין באם אתה מעוניין לרשום את הסימן כסימן מסחר לאומי או בינ"ל. מומלץ לבדוק, עובר להליך הרישום, במאגר סימני המסחר של הרשם, שהינו פתוח לציבור, באם נרשמו סימנים אחרים עם שם זהה ו/או דומה, שכן בסמכות הרשם לדחות רישום סימן בשל נסיבות אלו. כמו כן, מומלץ לפנות לעורך דין לשם ייעוץ בנוגע להליך הרישום.

  בהצלחה,
  איילה

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.