הגנה על לוגו של אתר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • נויה

  נשלח ע"ינויה 15:44, 7 באוקטובר 2015

  שלום, אני בעלת אתר שמתוכנן לעלות לאוויר בעוד כשבועיים, ויש לי לוגו של האתר שתכננו עבורי. כיצד אני מגנה על הזכויות שלי בלוגו הזה? האם ההגנה תקפה רק בישראל? תודה, נויה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן, עו"ד,מנהל הפורום

  15:54, 7 באוקטובר 2015

  נויה שלום,

  מומלץ לרשום את הלוגו כסימן מסחר אצל רשם סימני המסחר בישראל על מנת לבסס את הבעלות שלך בלוגו. ההגנה על סימן מסחר לאומי הינה טריטוריאלית, קרי ההגנה על הסימן תהא תקפה רק בישראל. עם זאת, ניתן לרשום בישראל גם סימן מסחר בינלאומי אשר ההגנה עליו תקפה גם במדינות אחרות, אולם תוכלי לרשום סימן בינלאומי רק אם הינך בעלים של סימן מסחר רשום בישראל או אם הגשת בקשה לרישום סימן מסחר לאומי בישראל. מומלץ להתייעץ עם עורך דין בנושא זה.

  בברכה,
  איילה

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.