רישום סימן מסחרי על שם שנמחק - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • דניאלה

  נשלח ע"ידניאלה 15:13, 4 בנובמבר 2015

  שלום, ניתן לרשום סימן מסחרי על שם שמצוין כנמחק עקב אי חידוש אצל רשם סימני המסחר?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן, עו"ד,מנהל הפורום

  08:27, 5 בנובמבר 2015

  שלום דניאלה,

  על פי פקודת סימני המסחר, סימן מסחר שנמחק מפני שלא שולמה אגרת חידוש, יראו אותו בכל זאת, במשך שנה לאחר המחיקה, כאילו הוא סימן מסחר רשום לענין כל בקשה לרישום. להוראה זו קיימים שני חריגים- האחד, באם במשך שנתיים שקדמו למחיקת סימן המסחר לא היה בו שימוש עסקי בתום לב והשני,באם השימוש בסימן המסחר שמבקשים רישומו אינו עלול לגרום הטעיה או ערבוביה בגלל שימוש קודם בסימן המסחר שנמחק. מעבר לכך, גם אם מדובר בסימן מסחר שחלפה שנה מאז מחיקתו, בכפוף לנסיבות העניין, בעל הסימן שנמחק יוכל להתנגד לרישום לסימן המסחר שלך בעילה של הטעיית ציבור הצרכנים, לפי הפקודה ולפי חוק עוולות מסחריות. כיוון שנסיבות העניין המדוייקות לא הובאו בפנינו, מומלץ להתייעץ עם עורך דין לפני רישום הסימן אצל רשם סימני המסחר.

  בברכה,
  איילה

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.