• 29 בדצמבר 2015

  הליך בחינת רישום סימן מסחר

  שלום,

  מהו הליך הבחינה של סימן מסחר וכמה זמן הוא נמשך?

  יוסי

  29 בדצמבר 2015
 • מנהל הפורום איילה לוי-שטרן 29 בדצמבר 2015

  רישום סימן מסחר

  יוסי שלום,

  בקשה לרישום סימן מסחר עולה לבחינה בדר"כ בתוך 15 עד 18 חודשים מיום הגשתה. בזמן זה מוציאה מחלקת סימני המסחר דוח בחינה לבקשה ובו פירוט מדוע המחלקה סוברת שהבקשה אינה כשירה לרישום, או לחלופין, מקבלת אותה לרישום.
  במידה ומחלקת סימני מסחר הוציאה דוח בחינה לבקשה (מכתב סירוב), רשאי מבקש הסימן להגיש טענות בכתב למכתב הסירוב בתוך שלושה חודשים מיום קבלת המכתב. מועד זה ניתן להארכות נוספות (כרוכות בתשלום אגרה) עד שמונה חודשים לאחר המועד שצוין במכתב הסירוב.
  לאחר שהמבקש הגיש את טענותיו מחלקת סימני המסחר יכולה לקבל את הסימן לרישום או להוציא לסימן דוח בחינה שני. גם במקרה זה יוכל המבקש להגיש את טענותיו ו/או ראיותיו בתוך שלושה חודשים הניתנים לארכה.
  הליך הבחינה נמשך עד שנתיים מיום הוצאת מכתב הסירוב הראשון. בחלוף שנתיים, רשאי מבקש הסימן לבקש דיון בפני רשם סימני המסחר או שבקשתו תימחק.
  במידה והסימן קובל לרישום, תוציא מחלקת סימני המסחר הודעה על כך למבקש והסימן יפורסם ביומן סימני המסחר להתנגדויות של צדדים שלישיים. אם לא הוגשה התנגדות, בתוך שלושה חודשים ממועד הפרסום, הסימן ירשם.
  בברכה,
  איילה
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

  29 בדצמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?