הליך בחינת רישום סימן מסחר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 13:56, 29 בדצמבר 2015

  שלום, מהו הליך הבחינה של סימן מסחר וכמה זמן הוא נמשך? יוסי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  14:04, 29 בדצמבר 2015

  יוסי שלום,

  בקשה לרישום סימן מסחר עולה לבחינה בדר"כ בתוך 15 עד 18 חודשים מיום הגשתה. בזמן זה מוציאה מחלקת סימני המסחר דוח בחינה לבקשה ובו פירוט מדוע המחלקה סוברת שהבקשה אינה כשירה לרישום, או לחלופין, מקבלת אותה לרישום.
  במידה ומחלקת סימני מסחר הוציאה דוח בחינה לבקשה (מכתב סירוב), רשאי מבקש הסימן להגיש טענות בכתב למכתב הסירוב בתוך שלושה חודשים מיום קבלת המכתב. מועד זה ניתן להארכות נוספות (כרוכות בתשלום אגרה) עד שמונה חודשים לאחר המועד שצוין במכתב הסירוב.
  לאחר שהמבקש הגיש את טענותיו מחלקת סימני המסחר יכולה לקבל את הסימן לרישום או להוציא לסימן דוח בחינה שני. גם במקרה זה יוכל המבקש להגיש את טענותיו ו/או ראיותיו בתוך שלושה חודשים הניתנים לארכה.
  הליך הבחינה נמשך עד שנתיים מיום הוצאת מכתב הסירוב הראשון. בחלוף שנתיים, רשאי מבקש הסימן לבקש דיון בפני רשם סימני המסחר או שבקשתו תימחק.
  במידה והסימן קובל לרישום, תוציא מחלקת סימני המסחר הודעה על כך למבקש והסימן יפורסם ביומן סימני המסחר להתנגדויות של צדדים שלישיים. אם לא הוגשה התנגדות, בתוך שלושה חודשים ממועד הפרסום, הסימן ירשם.
  בברכה,
  איילה
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.