תוקף סימני מסחר אז והיום - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 09:53, 27 בינואר 2016

  שלום, מעוניינת לדעת בבקשה לכמה זמן ניתן סימן מסחר ולכמה זמן ניתן כל חידוש בעבר והיום. להבנתי בעבר היה ניתן הסימן ל7 שנים וכל חידוש היה ל-14 שנים והיום סימן ניתן לעשר שנים וכל חידוש לעוד עשר. אשמח לדעת האם זה נכון ואם כן ומתי חל השינוי.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  10:18, 27 בינואר 2016

  שלום מיכל,

  כיום, תוקף של סימן מסחר הוא לעשר שנים. לאחר תקופה זו ניתן לחדשו לתקופות נוספות של עשר שנים כל אחת, בכפוף לתשלום אגרה מתאימה. עד שנת 2003 תוקפו של סימן מסחר היה ל-7 שנים וכול חידוש של הסימן היה ל-14 שנים. הפקודה תוקנה עם הצטרפות ישראל לפרוטוקול מדריד.

  בברכה,
  איילה
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

  תגובה
 • 10:52, 27 בינואר 2016

  כלומר
  עד 2003: 7 +14
  מ2003: 10+10?
  יש תאריך ספציפי לשינוי?

  ישראל לא הצטרפה לפרוטוקול ב2010?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  11:34, 27 בינואר 2016

  היי מיכל,

  אומנם ישראל הצטרפה רשמית לפרוטוקול מדריד ב-2010, אך קדמו לכך תיקוני חקיקה שהתקבלו החל משנת 2003 שנועדו לאפשר את שינוי שיטת הרישום בישראל, בהתבסס על הפרוטוקול. תיקון מס' 5 לפקודה שתיקן את תקופת ההגנה על סימן המסחר, התקבל ב- 6.8.2003. על פי חוזר רשם סימני המסחר שהוצא בעקבות תיקון זה, כול סימן שנרשם לאחר תאריך זה, ו/או אושרה בקשה לחידושו לאחר תאריך זה, תוקף הסימן ו/או תקופת החידוש הינו 10 שנים.
  בברכה,
  איילה
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.