סימני מסחר - על מה ניתן לקבל - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 15:52, 31 בינואר 2016

  שלום, על מה ניתן לקבל סימן מסחר בארץ? האם את גם מתמחה במדגמים? תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  13:00, 1 בפברואר 2016

  שלום אייל,

  כעיקרון, סימן מסחר ניתן לרשום על מילה, צירוף של מילים, צירוף של אותיות, צירוף של סימנים או בכל עירוב ביניהם, המשמש לזהות את המוצר או השירות אותו מוכר בעל הסימן ללקוחותיו. סימן מסחר יכול שיהיה אפילו בלא כיתוב כלל, אלא רק עיצוב גרפי מוגדר וברור ואפשר שיהיה מילה או מילים המאפיינות את המוצר עליו הוא מגן. על הסימן להיות "בעל אופי מבחין" (כלומר – שהציבור יעשה קשר בינו לבין המוצר לעומת מוצרים אחרים מאותה קטגוריה. שיהיה בו כדי להבחין בין מוצרים של בעל הסימן למוצרים מתחרים). עם זאת, רשם סימני המסחר רשאי לסרב לרישום סימן מסחר אם ,בין היתר, מדובר בסימנים הפוגעים במוסר או בתקנת הציבור או להטעות הציבור.
  לגבי רישום מדגמים- אתה יכול לפנות למשרד עורכי הפטנטים של קבוצת לוצאטו בעניין זה וישמחו לעזור לך.
  בברכה,
  איילה
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

  תגובה
 • 13:21, 1 בפברואר 2016

  ניתן להגן בארץ על ריחות, צלילים וכדומה?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  13:50, 1 בפברואר 2016

  היי אייל,
  פקודת סימני מסחר מאפשרת רישום של צליל כסימן מסחר אך קיימת בעייתיות בהגנה על ריחות כזכויות קניין רוחני באופן כללי בישראל ולידיעתנו, טרם נרשם סימן מסחר על ריח כלשהו.

  איילה
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.