סימן מסחר לאומי ובינלאומי - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • אפרת

  נשלח ע"יאפרת 11:56, 11 בפברואר 2016

  שלום, כמה שאלות קצרות ברשותך: 1. האם יש הגבלה על מספר הסיווגים בהם נתין לסווג סימן באותה הבקשה? לאומי ובינלאומי? 2. האם ניתן להגיש בקשה לסימן מסחר בינלאומי גם בחלוף יותר מחצי שנה מתאריך הגשת הפטנט במדינת המקור? 3. מה צריך לצרף מבחינה חזותית בהגשת סימן מסחר תלת מימדי? 4. מתי מתפרסמת לראשונה בקשה לסימן מסחר? (פרסום הכולל את הסימן עצמו). תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  17:58, 11 בפברואר 2016

  היי אפרת,

  להלן תשובותיי לשאלותייך:

  1. בישראל, אין הגבלה על מספר הסיווגים פר בקשה (בקשה לאומית). עם זאת, בבקשה בינלאומית, קיימות מספר מדינות בהן ניתן להגיש בקשה אחת בסוג אחד בלבד. יצויין, שהוספת סוג כרוכה בתשלום אגרה נוספת, בכול מדינה בה הוגשה הבקשה.
  2. ניתן להדגיש בכול שלב הרחבה לסימן לאומי לכול אחת מהמדינות החברות בפרוטוקול מדריד, עם זאת, הגשה לאחר יותר מחצי שנה לא מעניקה את ההגנה ממועד הגשת הבקשה המקורית (דין קדימה).
  3. בישראל, הרשם דורש הודעה של המבקש שהסימן הוא סימן תלת מימדי, כמובן שדמות הסימן צריכה לשקף את היות הסימן כזה.
  4. ככלל, בקשה לרישום סימן מופיעה במאגר סימני המסחר זמן קצר לאחר הגשתה כך שכול מי שמחפש את הסימן יכול לאתר אותו במאגר. פירסום בקשות לצורך התנגדויות ביומן סימני המסחר מתבצע ביום העסקים האחרון של חודש בו הסימן קובל לרישום.
  בברכה,
  איילה

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.