רישום סימן מסחר הכולל תמונה של דוגמנית - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • ריקי

  נשלח ע"יריקי 11:33, 23 במרץ 2016

  שלום, ברצוני לקדם מותג מסוים באמצעות קמפיין שיווקי בו תופיע דוגמנית מוכרת ומוצר חדש. אני מעוניינת ליצור קונספט המקשר בין דמות הדוגמנית לבין המוצר באופן שיהווה סימן מסחר. האם ניתן לרשום סימן מסחר שכולל צילום של דוגמנית? תודה, ריקי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

  עו"ד ניב מורן,מנהל הפורום

  11:57, 23 במרץ 2016

  ריקי שלום רב,

  בפקודת סימני המסחר נקבע שרשם סימני המסחר רשאי לסרב לרישום סימן מסחר הכולל תמונתו של אדם. עם זאת, ניתן יהיה לרשום סימן מסחר הכולל תמונה של אדם, ובכלל זה דוגמן/דוגמנית, אם האדם המצולם נתן את הסכמתו לרישום הסימן.

  חשוב לציין, שמלבד ההסכמה של המצולם, הסימן צריך להיות כשיר לרישום גם בהתאם לייתר הוראות הפקודה, ובכלל זה עליו להיות בעל אופי מבחין. כלומר צרכנים צריכים להיות מסוגלים לזהות ולקשר את תמונת הדוגמנית למוצר או מוצרים ספציפיים מאותו המקור. לכן, אם מדובר בדוגמנית מוכרת שהופיעה בעבר בקמפיינים שיווקיים שונים למוצרים ממקורות שונים, ייתכן והרשם יתנגד לרישום בשל העדר אופי מבחין.

  כמו כן, הרשם רשאי לסרב לרשום סימן הכולל תמונה הפוגעת או עלולה לפגוע בתקנת הציבור, למשל תמונה שמבזה נשים, פוגעת ברגשות דת או מעודדת אלימות.

  לקבלת ייעוץ פרטני בקשר לרישום סימן המכיל תמונה אנו ממליצים שתפני לעו"ד המתמחה בתחום.

  בברכה,
  ניב
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.