איך קובעים עם סימן דומה באופן אסור לסימן אחר? - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 18:55, 4 ביולי 2016

  הגשתי בקשה לרישום סימן מסחר וקיבלתי הודעת סירוב ממחלקת סימני המסחר בשל סימן מסחר אחר שנרשם ביחס לאותם הטובין. רציתי לדעת לפי מה קובעים מה דומה למה? תודה, שרית

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

  עו"ד ניב מורן,מנהל הפורום

  19:02, 4 ביולי 2016

  שרית שלום,

  המבחן הקובע לענין דמיון מטעה בין סימנים הוא המבחן המשולש. במבחן זה בודקים את הקריטריונים הבאים:

  1. המראה והצליל - האם הסימנים דומים זה לזה מבחינה חזותית או פונטית
  2. הטובין, חוג הלקוחות וערוצי השיווק - האם הסימנים מיועדים עבור מוצרים או שירותים דומים מיועדים לקהל לקוחות דומה ומשווקים באותם ערוצי שיווק.
  3. מכלול הנסיבות והשכל הישר - האם מכלול הנסיבות מלמד על כך שיש חשש להטעיית צרכנים או לבלבול בין הסימנים.

  בכל מקרה של ייעוץ פרטני ביחס לבקשה שהגשת, אנו ממליצים לך לפנות לעו"ד המתמחה בתחום שיכול לייעץ לך לגבי האפשרויות הפתוחות בפניך.

  בהצלחה,

  ניב.
  *האמור בתשובה זו הינו מתן אינפורמציה בלבד ואין לראות בו ייעוץ משפטי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.