הגשת סימן מסחר בחו"ל - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • קיריל

  נשלח ע"יקיריל 09:09, 9 באוגוסט 2016

  אשמח לקבל מידע על האפשרויות להגיש סימן מסחר בחו"ל וכמה זה צריך לעלות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

  עו"ד ניב מורן,מנהל הפורום

  09:58, 9 באוגוסט 2016

  קיריל שלום,

  ניתן להגיש סימן מסחר בחו"ל בשתי דרכים:
  (1) הגשת בקשה לרישום סימן מסחר במדינה בה מעוניינים לרשום את הסימן באמצעות עורכי דין מקומיים הפועלים באותה מדינה.
  (2) הגשה באמצעות פרוטוקול מדריד, כלומר, הגשת בקשה מקומית בישראל והרחבתה למדינה / למדינות חוץ החברות בפרוטוקול מדריד. בדרך זו, ניתן לייעד את הבקשה למדינות חוץ, מבלי צורך להסתייע בעורכי דין מקומיים לצורך הגשתה. עם זאת, אם וכאשר תוציא הרשות המוסמכת במדינת חוץ דוח בחינה (סירוב זמני) יהיה צורך להיקשר בעורכי דין מקומיים על-מנת שיטפלו בדוח הבחינה.

  אומנם פרוטוקול מדריד הוא אמצעי מצויין להגשה בכמה מדינות במקביל והוא חוסך שכ"ט של עורכי דין מקומיים בכל מדינה בה מוגש הסימן, אך הבחירה בדרך המתאימה להגשה בחו"ל תלויה קודם כל בשאלה האם המדינה בה רוצים לרשום את הסימן חברה בפרוטוקול מדריד? בנוסף לכך גם מידת כשירותו של הסימן לרישום משפיעה, שכן אם זה סימן שצפוי להיתקל בדוחות בחינה, אולי עדיף מראש להגיש אותו באמצעות עורכי דין מקומיים.

  כמובן שלא ניתן בשלב זה להתייחס לעלויות שכן לא ברור איזה סימן ברצונך להגיש, בכמה סוגים, ובאיזה מדינות? כל נתון כזה יכול להשפיע על המחיר הסופי באופן משמעותי. על מנת לקבל הצעת מחיר ההולמת את צרכיך, אנו ממליצים לך לפנות למשרד המתמחה בתחום.

  בהצלחה!

  *האמור בתשובה זו הוא בבחינת מידע כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.