שם קיים - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • עו"ד דייויד וולברג

  נשלח ע"יעו"ד דייויד וולברג 14:29, 5 במרץ 2012

  בר שלום. תודה על המייל. אם הסימנים של האחרים לא רשומים, אפשר לרשום אותו בפנקס. יחד עם זאת, בהחלט יכול להיות מצב שסימן מסחר שאינו רשום בפנקס סימני המסחר ימנע את רישומו בפנקס על ידי אחר, אם הרשם יישתכנע שהרישום יגרום לבלבול. כמו כן, אם אחרים מאותו התחום משתמשים בסימן זה, יש לי הרגשה שהוא תיאורי ומקובל בתחום. כך שישנה אפשרות שבוחן סימני המסחר לא יאשר את רישומו.ייתכן וכדאי לך להתייעץ עם עורך דין בתחום. ניתן לקרוא על הקריטריונים לפיהם נבחן סימן מסחר, בפסיקה, בפקודת סימני המסחר ובספרות המקצועית. בברכה,

  השב
 • 09:26, 7 במרץ 2012

  תודה רבה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.