הדפסת לוגו שהמצאתי ובדיקה שהלוגו לא קיים איפשהוא - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 12:00, 7 במאי 2012

  אני מתחילה בימים אלה לעבוד כעצמאית בתחום האינטרנט. זאת חברה שרק אני עובדת בה. אני רוצה להדפיס כרטיסי ביקור שלי ורוצה שיהיה לוגו שאני המצאתי על הכרטיס שלי. איך אני יכולה לדעת אם הלוגו הזה לא קיים כבר איפושהוא בעולם ושאני לא "גונבת" אותו?

  השב
 • 12:44, 7 במאי 2012

  שלום דניאל.

  תודה על המייל ובהצלחה בעבודתך החדשה.

  ראשית, אני ממליץ לעשות חיפוש בפנקס סימני המסחר באתר הרשמי של רשות הפטנטים. אם את מוצאת סימני מסחר רשומים הזהים או דומים עד כדי הטעיה לסימנך, באותו התחום, תמציאי סימן חדש.

  שנית, בהקשר לסימן קיים בחו"ל, מומלץ לחפש ב-google.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.