ויתור על זכויות יוצרים של גרפיקאי - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • שלומי

  נשלח ע"ישלומי 11:39, 31 במאי 2012

  האם במידה ואני נעזר בשירותים של גרפיקאי ביצירת סימן מסחרי שלי הזכויות יוצרים הם של הגרפיקאי למרות שאני המצאתי את הסימן והוא יופיע באתר שלי ובשאר עזרים שקשורים לעסק שלי?? זה נראה לי אבסורד. הגרפיקאי יצטרך לחתום על הסכם ויתור של זכויות יוצרים?

  השב
 • 11:59, 31 במאי 2012

  שלומי שלום,

  תודה על המייל.

  ביצירה שנוצרה לפי הזמנה, בעל זכות היוצרים הוא היוצר (במקרה שלך, הגרפיקאי), אלא אם כן סוכם אחרת, במפורש או משתמע.

  אכן זה נראה אבסורד שהגרפיקאי יהיה בעל הזכויות. אך למען הסר ספק, כדאי להחתים אותו על מסמך.לא צריך להתרגש, מסמך זה הינו מסמך פשוט ביותר.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.