שינוי לשם קיים - הוספת סימנים לשם - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • בועז

  נשלח ע"יבועז 11:28, 27 ביוני 2012

  אני בוחן כרגע מס' אפשרויות לקביעת שם עסק. ישנו שם שאני מאוד רוצה אבל מבדיקה שעשיתי ישנה חברה עם שם כזה, במידה ואני מוסיף סימן כמו מקף או @ (בסגנון כזה) אני עדיין "מעתיק" שם שכבר קיים או שזה כבר ייחשב לשם אחר ואני בעצם לא עובר על החוק ככה?

  השב
 • 12:59, 27 ביוני 2012

  בועז שלום.

  תודה על המייל.

  יש לבחון את אופי הסימנים. האם הם גנריים/תיאוריים או סימנים "חזקים". יש לבחון את המראה של שני הסימנים. יש לבדוק אם הסימן הראשון רשום. אם רשום, צריך לבדוק איזה סחורות ו/או שירותים הוא מכסה.

  בקיצור, רק לאחר בחינת כל העובדות הרלוונטיות, ניתן יהיה לומר לך אם הסימנים דומים עד כדי הטעיה.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.