שותף לשעבר זכאי לתבוע כספים בגין תמלוגים על סימן מסחר? - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 19:13, 2 ביולי 2012

  אני ושותפי בעבר רשומים כבעלים משותפים של סימן מסחר. כיום נעשה שימוש בסימן המסחר (רשת). האם מותר להשתמש בסימן זה מבלי לשלם לשותף? האם ניתן למכור לשותף את החלק שאינו שלו. האם זכאי יהיה השותף בסימן לתבוע כספים בגין תמלוגים שמקבל השותף השני בגין הסימן?

  השב
 • 10:49, 3 ביולי 2012

  אלון שלום.

  תודה על המייל.

  בכדי לענות לשאלותיך, יש לבחון את ההסכם בינך לבין שותפך לשעבר.

  באופן תיאורטי, יש לשותפך חלק/שליטה על הסימן וכך זכויות ברווחים והיכולת למנוע שימוש. באופן עקרוני אתם כן יכולים למכור אחד לשני את חלקכם בסימן.

  שוב, יש לבחון ההסכם ביניכם על מנת לקבל תשובות חד משמעיות.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.