חנות עם שם קיים - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • רותם

  נשלח ע"ירותם 11:06, 12 ביולי 2012

  אני מעוניינת לפתוח חנות לכלי בית והשם שאני רוצה לתת לחנות קיים כבר אבל בתחום אחר לגמרי. האם אני אוכל להשתמש בשם שאני רוצה בלי להסתבך?

  השב
 • 15:26, 12 ביולי 2012

  רותם שלום.

  תודה על המייל.

  בהנחה שהשם מכסה חנות מתחום "אחר לגמרי", נראה שניתן להשתמש בשם.

  אני בכל זאת מציע לבדוק את הנושא עם עו"ד המתמחה בתחום. עו"ד יוכל לבדוק אם אכן מדובר בתחום אחר לגמרי ולא מדובר באותה "משפחה מסחרית" ושאר עובדות/נסיבות רלוונטיות.

  הדבר האחרון שאת צריכה הינו בקשה לצו מניעה נגדך.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.