שימוש בתמונות של אנשים מפורסמים - סלבריטיס - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • שלי

  נשלח ע"ישלי 22:35, 23 ביולי 2012

  אני רוצה לפתח אפליקצייה סלולרית בה יופיעו תמונות של מפורסמים (סלבריטיס) מהעולם (לא מהארץ). האם יש תהליך פשוט וכולל דרכו אוכל לקבל אישור להשתמש בתמונות מסוג זה? למשל תמונה של Bross Springsteen הכוונה שלי האם בכלל אני צריך לקבל אישור מהמפורסם להשתמש בתמונה שלו שנחשפה לציבור כבר הרבה פעמים?

  השב
 • 11:27, 26 ביולי 2012

  שלום שלי,

  באופן עקרוני, שימוש בתמונות מהווה הפרת זכויות יוצרים (כנגד הצלמים/יוצרים). כמו כן, נקבע בפסיקה שלא ניתן להשתמש בשמו של אדם מפורסם ללא רשותו (right of publicity/בישראל, עשיית עושר שלא במשפט).  בברכה,

  תגובה
 • 00:16, 24 במרץ 2014

  האם ניתן לקנות תמונות של מפורסמים לצורך שימוש במשחק מחשב?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.