מה משמעות תקופת הודעה מראש בחוזה פרילאנס ? - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 10:24, 28 בינואר 2014

  שלום אני עובד כפרילאנס מול חברה מסויימת. בחוזה בינינו כתוב שאם אחד הצדדים רוצה לסיים את ההתקשרות, עליו להודיע לצד השני על כך 30 יום מראש. בניגוד לשכיר, אינני מקבל משכורת חודשית אלא מגיש חשבונית לפי מספר השעות אותו עבדתי. נניח שאותה חברה מודיעה לי שמהיום אין הם רוצים לעבוד אתי יותר ושאינם רוצים שאבוא לעבוד יותר בפועל. כשכיר הדבר הזה די מקובל - לתת לעובד לשבת בבית ולשלם את משכורתו עבור תקופת ההודעה מראש. אבל כעצמאי הרי לא אוכל לחייב אותם על שעות שלא עבדתי בפועל. מה המשמעות של תקופת ההודעה מראש כשאני עצמאי ? תודה

  השב
 • 08:22, 17 בפברואר 2014

  קיימת הסכמה בין הצדדים לעניין סיום השירות ע"י צד מן הצדדים. אין כל מחויבות בדין שיחסי הצדדים יהיו מעסיק למול מועסק על מנת לעשות הסכם שכזה. חופש החוזים מקנה לצדדים לו זכות לעשות ככל אשר חפצה נפשם ובכפוף לכך שההסכמה הנה חוקית ועל פי הדין. לשאלתך, סוכם בין הצדדים כי באם צד אחד יבקש להפסיק ההתקשרות עליו להודיע 30 ימים למפרע.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.