משא ומתן בחוסר תום לב - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
  • בן

נשלח ע"יבן 21:19, 1 במרץ 2014

שלום, היתה לי פגישה באירופה עם ספק מקומי כאשר המשא ומתן נעשה מצידו בחוסר תום לב כשהוא למעשה כבר ביצע עסקה עם לקוח אחר בלי ליידע אותי - הוא רק אמר שיש מגעים עם שנינו אבל אין החלטה מכיוון שאני לא אלך לתבוע אותו, האם תלונה לנספח הכלכלי של אותה מדינה יכולה לתרום משהו ? אולי לקבל פיצויים על הוצאות מיותרות ואובדן ימי עבודה בארץ? תודה !

השב
  • 08:02, 2 במרץ 2014

חוסר תום לב במו"מ מוכר היטב בדין הישראלי לרבות בחוק החוזים (ס' 12). ברם, אין כך הדבר בכל מדינות אירופה. אגב, החוק הישראלי אינו מחייב כל מאן דהוא מחוץ לגבולות המדינה. מעבר לכך עדיין לא הוכח כלל חוסר תום הלב. מסיפורך הקצר אכן עולה כי הפרטנר למו"מ לא נהג כלפיך בהגינות. סבור כי ראוי יהיה לעזוב ולחפש אנשים יותר ראויים מבחינתך לעשות איתם עסקים. מכתב לכל נספח מכל סוג שהוא לא יביא לך את המוצר אותו אתה מבקש להביא. השקיע באנרגיות חיוביות ולא בדרך בלתי ראויה של צד אחר שנהג בך בחוסר הגינות. בהצלחה

תגובה
  • 21:59, 2 במרץ 2014

אני מבין את הגישה אבל מה עם לאותו ספק מוצר ייחודי ?

תגובה
  • 12:56, 30 במרץ 2014

חוסר תום לב במו"מ מוכר היטב בדין הישראלי לרבות בחוק החוזים (ס' 12). ברם, אין כך הדבר בכל מדינות אירופה. אגב, החוק הישראלי אינו מחייב כל מאן דהוא מחוץ לגבולות המדינה. מעבר לכך עדיין לא הוכח כלל חוסר תום הלב. מסיפורך הקצר אכן עולה כי הפרטנר למו"מ לא נהג כלפיך בהגינות. סבור כי ראוי יהיה לעזוב ולחפש אנשים יותר ראויים מבחינתך לעשות איתם עסקים. מכתב לכל נספח מכל סוג שהוא לא יביא לך את המוצר אותו אתה מבקש להביא. השקיע באנרגיות חיוביות ולא בדרך בלתי ראויה של צד אחר שנהג בך בחוסר הגינות. בהצלחה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים