המלצה לא לחתום על זיכרון דברים לפני קנית דירה - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • אביהו

  נשלח ע"יאביהו 11:30, 26 במרץ 2014

  מה הסיבה שממליצים שלא לחתום על זיכרון דברים בשום פנים ואופן לפני קניה של דירה? מה יש בחוזה זה?

  השב
 • 16:53, 27 במרץ 2014

  זיכרון דברים על פי הפסיקה הנו חוזה לכל דבר ועניין. לא תמיד זיכרון הדברים "מכסה" את כל שצריך ולכן נמנעים מלעשות שני חוזים שונים לאותה העסקה. אין חובה שבדין. ברם רצוי מאד לכל עסקה שיהיה הסכם אחד המחייב את הצדדים.

  תגובה
 • 09:50, 14 באוגוסט 2014

  על פי הפסיקה, זיכרון דברים הנו חוזה לכל דבר ועניין. יש סכנה שהחוזה החדש לא בהכרח יחיה בהרמוניה עם זיכרון הדברים. התפיסה המשפטית בימינו אינה סבור שצריך שני חוזים לאותו הנושא ולכן נמנעים מהכנת זיכרון הדברים ולאחריו חוזה. יחד עם זאת, כן אפשר להכין הסכם ולקבוע בהסכם שפרטים חסרים יושלמו בהמשך. יודגש כי אין מדובר בפרטים מהותיים להסכם. כאשר מדובר בחוזה דירה הנושא הרבה יותר סבוך, יש לבצע דיווחים לרשות המיסים, כל צד צריך לשכלל צעדיו בהתאמה וכו,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.