כיבוד צ'קים בבתי עסק שונים - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 16:31, 26 בדצמבר 2014

  היי, אשמח לקבל מידע בנושא כיבוד צ'קים בבתי עסק שונים. האם יש חוק המחייב כיבוד צ'קים ? או שכל בית עסק עושה כרצונו? ומה בדבר השלט של אי כיבוד? מקרה שהיה, נכנסתי ב6 בבוקר לסניף טיב טעם ברחוב בן יהודה בתל אביב, נסיתי לרכוש מספר דברים בעזרת צ'ק, אך נאמר לי שאפשר לרכוש בצ'ק רק משעה 7 וחצי בבוקר כי הם לא מכבדים צ'קים בלילה... בAM/PM בכלל לא מכבדים, בסופר יהודה האחראי משמרת פשוט התנפל עלי שבכלל שאלתי, הלבין פני. ברשת שופרסל אי אפשר לשלם בצ'ק על סיגריות , ללא שילוט, וכמובן אחרי שבזבזתי שם חצי שעה המילוי עגלה בשאר מוצרים. אפשר לקבל הסבר מה החוקיות בנושא? ואם עסק שמכבד יכול להחליט באיזו שעה נוח לו? ולמה מתייחסים לבן אדם שאיבד/אין כספומט מתייחסים כמו רפש שמנסה לגנוב? תודה.

  השב
 • 17:22, 7 ביוני 2015

  לדעתי בטיב טעם לא היה אחראי שיאשר את הצ'ק או שבחברה החיצונית שבודקת צ'קים לא עובדת בשעות הערב, לכן אפשר להתייחס לזה שטיב טעם מקבלים צ'קים רק בשעות הבוקר ואחר הצהרים.
  ולא רק לך מתייחסים חרא שאתה בה לשלם בצ'ק.
  אני שואל לפני הקניות ואל תשכח שגם ההליך להפקדת הצ'ק מצד בית העסק או העמלה זה כאב ראש.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.