הכמות המינימאלית הנדרשת של דירקטורים בחברה ציבורית - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 14:36, 4 באוגוסט 2015

  שלום, ביצעתי חיפוש בחוק החברות מהי הכמות המינמאלית הנדרשת של דירקטורים בחברה ציבורית? אך זה לא מופיע בחוק החברות, אשמח לתשובה בעניין המון תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ירון הראל

  עו"ד ירון הראל,מנהל הפורום

  14:47, 4 באוגוסט 2015

  דניאל שלום,
  ההוראות על מספר הדירקטורים המינימליים בחברה פרטית אינן משפיעות על מספר הדירקטורים הנדרש בחברה ציבורית. כול חברה ציבורית רשאית לקבוע את המספר המינימלי של דירקטורים בתקנונה אבל יש דרישה מנדטורית בחוק ל-4 דירקטורים לפחות. אני מצרף לינק רלוונטי שמסביר זאת http://directors.dundb.co.il/Articles/Article_2a.aspx
  החובה המנדטורית של חברה ציבורית למינוי לא חלה רק על מינוי דירקטורים חיצוניים אלא גם על מינוי דירקטור בלתי תלוי. מעבר לכך, חברה ציבורית לא חייבת לדווח לרשם החברות על כל שינוי בתקנון למעט שינוי שם. היא כן מחויבת לדווח לרשות ניירות ערך ולבורסה על השינוי בתקנון וניתן למצוא את העותק המעודכן של תקנון החברה באתר של רשות ניירות ערך או הבורסה
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.