מכירת רכב ללא העברת בעלות - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • אורליי מסניק

  נשלח ע"יאורליי מסניק 12:40, 12 באוגוסט 2015

  שלום רב, מכרתי את רכבי לפני חודש + למישהו שטען שיש לו מגרש. ולא רצה לעשות העברת בעלות כיוון שלא רצה שהאוטו יעבור עוד יד. אני ממשיכה לשלם ביטוח ופתאום הוא טוען שאין לו רישיון של סוחר מכוניות לכן לא מוכן לעשות העברת בעלות כיוון שייחשב כעוד יד. והוא לא מוכן לשלם על ביטוח. אמר שמבחינתו שאבטל את הביטוח והוא מתחייב לא להזיז את הרכב. אני מפחדת שאם אבטל את הביטוח יקרה משהו לרכב שעדיין רשום על שמי (יש זיכרון דברים בינינו). ומצד שני, אני ממשיכה לשלם מדי חודש על אוטו שלא ברשותי. מה עושים במצב כזה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ירון הראל

  עו"ד ירון הראל,מנהל הפורום

  13:07, 12 באוגוסט 2015

  אורלי שלום רב,
  ממקרא שאלתך ולצורך מתן ייעוץ נכון נדרש לעיין בזיכרון הדברים שנערך בינך לבין רוכש הרכב. יחד עם זאת, אני לא סבור שזה נכון לתת לזמן לעבור מבלי לנקוט בהליכים שמורים לרוכש לבצע העברת בעלות על שמו, ככל שהשתכללה עסקה למכירת רכב הרי שיש לאכוף את התניות בה ולדרוש העברת בעלות על שם הרוכש ( בהנחה ועמד בהסכם , כגון: ביצוע תשלום התמורה) ועל כן אמליץ לך לפנות לייעוץ משפטי שיוביל לפתרון המצב. לא הייתי סומך על התחייבותו של הרוכש לפיו לא יזיז את הרכב, לעתים הרכב לא צריך לזוז ממקומו על מנת שחלילה יקרה נזק כלשהו הן לצד ג' והן לרכב עצמו.
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.