הבראה של חברה בקשיים - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • מנחם

  נשלח ע"ימנחם 07:33, 8 באוקטובר 2015

  בוקר טוב, בני נכנס לקשיים בחברה שבבעלותו, בעקבות כך הוא פנה לכל מיני גורמים מקצועיים על מנת שיסייעו בהבראת החברה, המידע שניתן לו לתהליך של הבראת החברה הוא רב, ברצוני לשאול האם ניתן למקד? מהו התנאי הראשוני להבראת חברה? תודה מראש מנחם

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ירון הראל

  עו"ד ירון הראל,מנהל הפורום

  07:40, 8 באוקטובר 2015

  מנחם שלום רב,
  בפנייתך חסרים לא מעט פרטים על מנת שיתאפשר לי לייעץ לך באופן פרטני על המקרה של בנך, יחד עם זאת אשיב על תהליך הבראה כשמוגשת בקשה לבית המשפט להסדר-שיקום לפי סעיף 350 לחוק החברות, ההבראה בבית המשפט מתמקדת בשלושה מהלכים עיקריים: הראשון - בלימת התדרדרות מצבה הפיננסי של החברה באמצעות קבלת צו הקפאת ההליכים מביהמ"ש; השני - בניית אמון (מחוץ לחברה ובתוכה) באמצעות גיבוש ויישום תוכנית הבראה; השלישי - כינוס אסיפת נושים.
  אם הבראת החברה של בנך נעשית מחוץ לבית המשפט בשלב הזה, הרי שניתן לומר בבירור שעיקרו של הליך הבראה הינו הסדר נושים, על בנך לפנות לעו"ד המתמחה בתחום על מנת שזה יפעל לגיבוש הסדרי הבראה מתאימים שיובילו למנוחה זמנית מרדיפות נושים. כך תוכל החברה להתמקד בהליך השיקום ובארגונה מחדש.
  בברכה
  עו"ד ירון הראל

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.